Idź do
Jest to jedyna taka w Polsce łódź, zbudowana na zamówienie Wigierskiego Parku Narodowego. Posiada przeszklone okna w dnie pozwalające na obserwacje podwodnego świata Wigier. 

Kameralny rejs ("Leptodora" zabiera na pokład jedynie 10 osób) trwa około 45 minut. W jego trakcie sterujący łoódką pracownik parku opowiada o przyrodzie jeziora i pokazuje najciekawsze jej aspekty.

Rejsy odbywają się od maja do października. Godziny uzależnione są od zebrania się grupy, dlatego obowiązuje wcześniejsza rezerwacja w Muzeum Wigier na podany poniżej kontakt.

Możliwe jest odwołanie rejsu ze względu na pogodę.
Lekcje na wodnych ścieżkach edukacyjnych są prowadzone od maja do października w dni powszednie. Każda z grup dzielona jest na podgrupy maksymalnie 9 osobowe, które kolejno odbywają rejsy. W czasie gdy jedna podgrupa pływa łodzią pozostali mają lekcję muzealną, oglądają film lub zwiedzają muzeum. Program ustalany jest indywidualnie dla każdej grupy. 
Rezerwacja na poniższy kontakt.
W miesiącach letnich: lipiec – sierpień rejsy odbywają się codziennie w godzinach: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, minimalna liczba pasażerów: 5 osób. Maksymalna: 9 osób.
Rezerwacja na poniższy kontakt.

Bezpieczeństwo na łodzi