Idź do

Wydrukuj kartkę i chodź do lasu!

Las to ładowarka naszych baterii. Kiedy pospacerujemy po lesie, posiedzimy nad brzegiem jeziora, popatrzymy na zielone, pooddychamy świeżym powietrzem czujemy się lepiej i jesteśmy zdrowsi. Kontakt z przyrodą daje nam siłę i równowagę, układa w głowie i wzmacnia ciało, działa cudownie na nasze drogi oddechowe. To takie ważne, szczególnie, gdy spędzamy dużo czasu w domach, przed komputerami.

W naszym Wigierskim Parku Narodowym warto wybrać się na ścieżki edukacyjne Las i Suchary w Krzywem, Jeziora na Słupiu, Puszcza w Wysokim Moście, Samle w Nowej Wsi, w Rosochatym Rogu, na szlaki turystyczne, a także na wystawy w Krzywem i Czerwonym Folwarku oraz do Muzeum Wigier w Starym Folwarku.

W IT w Krzywem oraz w Muzeum Wigier w Starym Folwarku można zaopatrzyć się w mapy i przewodniki oraz uzyskać informację o parku. Wersje elektroniczne map, przewodników i folderów znajdują się na stronie Wigierskiego Parku Narodowego www.wigry.org.pl

Tu zamieszczamy kartki z lasu – takie leśne motywatory dla dzieci do wykonania podczas spacerów po lesie. Wystarczy je pobrać, wydrukować i wziąć ze sobą na spacer po lesie.
Drukujmy, bierzmy ołówki i chodźmy do lasu.